Барикада


Юлія Полуніна про проект:

Барикада (фр.Barricade – бар’єр, перешкода) – штучне фортифікаційне загородження, збудоване з будівельного сміття, дерева, меблів, бочок, ящиків, бетонних блоків, транспортних засобів тощо. Зазвичай споруджується у вузькому місці, поперек дороги чи вулиці. Барикади найчастіше застосовуються підчас вуличних боїв для перешкоджання наступаючому противнику, утворюють прикриття й вогневі точки для її захисників. Вперше барикади з’явилися в Парижі, де їх вперше створили ще в Середньовіччя.
Під час подій на Майдані в Києві наприкінці 2013-го – на початку 2014-го року барикади активно споруджувалися мітингувальниками для захисту периметру протестних акцій від сил міліції та внутрішніх військ. Які, в свою чергу, з перших днів протестів постійно намагалися знищити наметове містечко та тероризували активістів.
Цю барикаду на вулиці Грушевського, що веде до урядового кварталу, спорудили після перших вбивств протестуючих міліцією наприкінці січня 2014-го року. Жінки згрібали сніг та наповнювали ним мішки, з яких чоловіки потім робили стіну. Для міцності споруду ще й поливали водою, користуючись сильними морозами, що стояли тоді та укріплювали будівельним сміттям. В найвищому місці вона сягала 4 метрів у висоту, ширина складала від 1 до 3 метрів.
Барикада була знищена силами міліцейських спецпідрозділів підчас штурму Майдану 18 лютого 2014-го року, але згодом відновлена вже з бруківки підчас контрнаступу “майданівців” 20 лютого.

You cannot copy content of this page