Саша Маслов

Саша Маслов (1984 р.н., Харків) — український фотограф. Фотографією захопився з дитинства, переймаючи спочатку досвід свого батька, Геннадія Маслова, а згодом вчителя — Олега Шишкова, до якого ходив на заняття у міський Палац дитячої та юнацької творчості. Переїхав до Нью-Йорка в 2008. Як портретист та документаліст вже більше 10 років знімає для The New York Times, Esquire та інших видань. Переможець конкурсу PDN Photo Annual (2017) та AI-IPWinner (2020), фіналіст конкурсів Sony World Photo Awards (2020), LensCulture Exposure Awards Jury selection (2020), Sony World Photo Awards (2018), Magnum Photography Awards Finalist (2017), AI-IP (2014). Автор фотокниг “Ukrainian Railroad Ladies” (2020), “ Veterans: Faces of World War II” (2017) та “Portrait Assignment” (самвидав). Живе і працює в Нью-Йорку.

_________

Портрет на сторінці автора — Роман Пашковський

Персональні виставки:

2011 — “Forgotten Village”, галерея “Sputnik, Нью-Йорк, США

2011 — “Забытая деревня”, центр творчих індустрій “Фабрика”, Москва, Росія

2016 — “Veterans: Faces of the World War II”, галерея “COME-IN”, Харків, “Дзиґа”, Львів, “Port Creative Hub”, Київ, Україна

2018 — “Veterans: Faces of the World War II”, Університет Конкордіа, Енн Арбор, Мічіган, Український інститут Америки, Нью-Йорк, Ньй-Йорк, США

2020 — “Ukrainian Railroad Ladies”, Naked Room Gallery, Київ, Україна 

 

Групові виставки:

2007 — Місяць фотографії, Краков, Польща

2009 — український павльйон на Місяці фотографії, Братислава, Словаччина

2012 — “The Royal Photographic Society annual show”, Лондон, Великобританія

2015 — “What is Burning Man”, Міжнародний фотофестиваль Wschodnia, Замостя, Польща

2016 — “Veterans: Faces of the World War II”, в рамках Photo Beijing, Пекін, Китай

2017 — “Veterans: Faces of the World War II”, в рамках Interphoto Photo Festival, Бялосток, Польща; в рамках Tekesi International Photo Festival, Синцзянь, Китай; в рамках фотофестивалю “Circulations”, Клермон-Ферран, Франція; в рамках фестивалю “Boutographies Recontres”, Монпельє, Франція; в рамках фестивалю “Kolga Tbilisi”, Тбілісі, Грузія; в рамках фестивалю “Odessa-Batumi Photo Days”, Одеса, Україна; в рамках Балканського фотофестивалю, Сараєво, Боснія; в рамках Місяця фотографії в Лос-Анджелесі, Лос-Анджелес, США

2020 — “Ukrainian Railroad Ladies”, в рамках Helsinki Photo Festival, Гельсінкі, Фінландія, виставка Sony World Photo Awards Exhibition, Somerset House, Лондон, Великобританія

Hitson, Nico. “Making Images That Stand The Test Of Time: An Interview With Photographer, Sasha Maslov”. Vegvisir Lifestyle, 29 серпня 2018. http://www.vegvisirlifestyle.com/2018/08/29/making-images-that-stand-the-test-of-time-an-interview-with-photographer-sasha-maslov/

Huffman, J Ford. “Review – Veterans: Faces of World War II by Sasha Maslov”. Hindustan Times, 29 липня 2017. https://www.hindustantimes.com/books/review-veterans-faces-of-world-war-ii-by-sasha-maslov/story-Qa4cV9No6j4mNTivLlUMHK.html.

Mallone, Laura. “The Women of Ukraine’s Railroads Keep the Trains Running”. Wired, 31 травня 2020. https://www.wired.com/story/women-ukraine-railroads/.

Maslov, Sasha. Portrait Assignment. Самвидав.

Maslov, Sasha. Ukrainian Railroad Ladies. Київ: Основи, 2020. 

Maslov, Sasha. Veterans: Faces of World War II. Нью-Йорк: Princeton Architectural Press, 2017.

Osterberger, Christopher. “Some things never change, and we’re happy about that”. The Budapest Times, 1 листопада 2020. https://www.budapesttimes.hu/books/some-things-never-change-and-were-happy-about-that/.

“Phenomenal and symbolic Ukrainian Railroad Ladies captured in exquisite photography book by Sasha Maslov”. New Pathway, 8 квітня 2020. https://www.newpathway.ca/phenomenal-symbolic-ukrainian-railroad-ladies-captured-exquisite-photography-book-sasha-maslov/.

Serafimovych, Alexandra. “Interview with… Sasha Maslov”. Positive Magazine, 23 листопада 2015. https://www.positive-magazine.com/sasha-maslov/

Smithon, Aline. “Sasha Maslov: Veterans”. Lenscratch, 10 червня 2015. http://lenscratch.com/2015/06/sasha-maslov-veterans/

“Ukraine’s ‘railroad ladies’ — in pictures”. The Guardian, 27 березня 2020. https://www.theguardian.com/artanddesign/gallery/2020/mar/27/ukraines-railroad-ladies-in-pictures

Артеменко, Ольга. “Саша Маслов: ‘З людьми, які не звикли до камери, набагато цікавіше працювати’ ”. YourArt, 30 квітня 2020. https://supportyourart.com/conversations/sasha-maslov.

Лыса, Лилит. “Саша Маслов: ‘Я люблю современность, потому что мне удается ею наслаждаться’ ”. Bleek Magazine, 30 травня 2017. https://bleek-magazine.ru/interviews/sasha-maslov/.

Пилипюк, Софія. “Саша Маслов про фотографію та Ньй-Йорк”. The Village, 14 квітня 2017. https://www.the-village.com.ua/village/knowledge/lecture/257377-sasha-maslov-pro-fotografiyu-ta-nyu-york

Прокопишин, Тарас. “Саша Маслов”. The Ukrainians, 17 грудня 2014. https://theukrainians.org/sasha-maslov/.

“Саша Маслов — голос социума и дух поколения в фотографии”. Lenin.guru, 09 жовтня 2017. https://lenin.guru/sasha-maslov-golos-sotsiuma-i-duh-pokoleniya-v-fotografii/.

“Саша Маслов про війну через призму особистості”. Forshmag, 24 серпня 2016. https://forshmag.me/2016/08/24/sasha-maslov-pro-vijnu-cherez-prizmu-osobistosti/

Скишляк, Ірина. “Shame on you, фотографе!”. Media Lab, 23 березня 2019. https://medialab.online/news/maslov/.

“Украинец Саша Маслов стал финалистом SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2020”. Broadcast, 11 червня 2020. https://broadcast.net.ua/ru/news-broadcast/2810-ukraynets-sasha-maslov-stal-fynalystom-sony-world-photography-awards-2020.